Manufacturer No:QPA9909SR
Manufacturer:Qorvo
Type:RF Amplifier
Description:RF Amplifier 700-800MHz High Efficiency 4W Smallcell
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qorvo |
| Product Category: | RF Amplifier |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SMT-16 |
| Type: | Mobile Amplifiers/Cellular Amplifiers |
| Technology: | Si |
| Operating Frequency: | 758 MHz to 798 MHz |
| Gain: | 31 dB |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| OIP3 - Third Order Intercept: | 36.6 dBm |
| Operating Supply Current: | 423.5 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Series: | QPA9909 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Qorvo |
| Input Return Loss: | 18 dB |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Product Type: | RF Amplifier |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
| Test Frequency: | 778 MHz |
| Part # Aliases: | QPA9909 |
HOT
ADRF5049BCCZN
Brand:Analog Devices

ZX60-6013E-S+
Brand:Mini-Circuits
QM45500SR
Brand:Qorvo
BW-40N250W+
Brand:Mini-Circuits

QPC2110SR
Brand:Qorvo

QPA2640T
Brand:Qorvo

QPF4617SR
Brand:Qorvo

ST25R3916B-AQWT
Brand:STMicroelectronics

BW-S10-2W263A+
Brand:Mini-Circuits

SKY55950-11
Brand:Skyworks Solutions Inc.
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






