Manufacturer No:SMIQ-6243H+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:RF Mixer
Description:RF Mixer Level 18 SMT IQ Mixer RF/LO Freq 6 - 24 GHz
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | RF Mixer |
| RoHS: | Details |
| RF Frequency: | 6 GHz to 24 GHz |
| Conversion Loss - Max: | 11.6 dB |
| LO Frequency: | 6 GHz to 24 GHz |
| IF Frequency: | DC to 6 GHz |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-24 |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | RF Mixer |
| Series: | SMIQ |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
HOTQPL1163SR
Brand:Qorvo
ADL6337ACCZB
Brand:Analog Devices

CMD307P3
Brand:Qorvo

ADL8107ACPZN
Brand:Analog Devices
QM33120WTR13
Brand:Qorvo
ST25-TAG-BAG-UI1
Brand:STMicroelectronics

PMA3-34GLN+
Brand:Mini-Circuits
SKY55951-11
Brand:Skyworks Solutions Inc.

ZHL-1-2W+
Brand:Mini-Circuits

ADRF5049BCCZN
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






