Manufacturer No:ZHL-10M4G21W0X+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:RF Amplifier
Description:RF Amplifier Gain Block 10 MHz - 4.2 GHz 50 Ohm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | RF Amplifier |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Type: | Power Amplifiers |
| Technology: | Si |
| Operating Frequency: | 10 MHz to 4.2 GHz |
| P1dB - Compression Point: | 32 dBm |
| Gain: | 37 dB |
| Operating Supply Voltage: | 28 V |
| NF - Noise Figure: | 6.5 dB |
| OIP3 - Third Order Intercept: | 44 dBm |
| Operating Supply Current: | 800 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | ZHL |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Product Type: | RF Amplifier |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
HOT
ZX60-6013E-S+
Brand:Mini-Circuits

QPB9378TR13
Brand:Qorvo

SKY55950-11
Brand:Skyworks Solutions Inc.

ZHL-2425-250X+
Brand:Mini-Circuits

CYW20835PB1KML1GGF
Brand:Infineon Technologies

QM42500SR
Brand:Qorvo

AVA-2183+
Brand:Mini-Circuits

CMD317C4
Brand:Qorvo

SMIQ-6243H+
Brand:Mini-Circuits

QPA3908SR
Brand:Qorvo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






