Manufacturer No:HAT-30A+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:Attenuators
Description:Attenuators 30 dB Fixed Attenuator DC - 2000 MHz 50?
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | Attenuators |
| RoHS: | Details |
| Package / Case: | FF747 |
| Maximum Frequency: | 2 GHz |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Maximum VSWR: | 1.4 |
| Technology: | Si |
| Minimum Operating Temperature: | - 45 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Attenuation: | 30 dB |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Packaging: | Bulk |
| Power Rating: | 1 W |
| Product Type: | Attenuators |
| Series: | HAT |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
| Tolerance: | 0.3 dB |
| Type: | Coaxial Fixed Attenuator |
| Typical Attenuation: | 30 dB |
HOT
ZMIQ-653H-E+
Brand:Mini-Circuits
QM33120WTR13
Brand:Qorvo

QPA9122MTR7
Brand:Qorvo

ADRF5049BCCZN
Brand:Analog Devices
FW-5A+
Brand:Mini-Circuits

QPA3908SR
Brand:Qorvo

QPA1724
Brand:Qorvo
ADL6337ACCZB
Brand:Analog Devices

QPC2110SR
Brand:Qorvo
QPA9442TR13
Brand:Qorvo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






