Manufacturer No:QPA1724
Manufacturer:Qorvo
Type:RF Amplifier
Description:RF Amplifier 20W 17.3-21.2 GHz PA Pkg
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qorvo |
| Product Category: | RF Amplifier |
| Shipping Restrictions: |
This product may require additional documentation to export from the United States.
|
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | - |
| Type: | Power Amplifiers |
| Technology: | GaN SiC |
| Operating Frequency: | 17.3 GHz to 21.2 GHz |
| P1dB - Compression Point: | 43 dBm |
| Gain: | 25 dB |
| Operating Supply Voltage: | 20 V |
| OIP3 - Third Order Intercept: | 29 dBm |
| Operating Supply Current: | 396 mA |
| Series: | QPA1724 |
| Brand: | Qorvo |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | RF Amplifier |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
HOTST25-TAG-BAG-UI1
Brand:STMicroelectronics
BW-30N250W+
Brand:Mini-Circuits
QPA0812
Brand:Qorvo

ZVA-71863LNX+
Brand:Mini-Circuits

MAAL-011181-TR0500
Brand:MACOM
UNAT-12A+
Brand:Mini-Circuits
ZX76-31R75PP-S+
Brand:Mini-Circuits

CMD317C4
Brand:Qorvo

ZMIQ-653H-E+
Brand:Mini-Circuits

BW-S10-2W263A+
Brand:Mini-Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






