Manufacturer No:CMD196C3
Manufacturer:Qorvo
Type:RF Switch ICs
Description:RF Switch ICs DC 18GHz High Isolation SPDT Switch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qorvo |
| Product Category: | RF Switch ICs |
| RoHS: | Details |
| Switch Configuration: | SPDT |
| Minimum Frequency: | 0 Hz |
| Maximum Frequency: | 18 GHz |
| Insertion Loss: | 1.8 dB |
| Off Isolation - Typ: | 46 dB |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-16 |
| Technology: | Si |
| Series: | CMD196 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Qorvo |
| Number of Switches: | Dual |
| Product Type: | RF Switch ICs |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
| Part # Aliases: | CMD196 |
HOT
ST25R3920B-AQWT
Brand:STMicroelectronics
UNAT-6A+
Brand:Mini-Circuits

SMIQ-6243H+
Brand:Mini-Circuits

ADRF5534BCPZN
Brand:Analog Devices

PVA-453-34+
Brand:Mini-Circuits

QPC2110SR
Brand:Qorvo
VAT-20A+
Brand:Mini-Circuits

ZX76-50G-30-V+
Brand:Mini-Circuits

QPF4632TR13
Brand:Qorvo

CMD316C3
Brand:Qorvo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






