Manufacturer No:QPC8019QTR13
Manufacturer:Qorvo
Type:RF Switch ICs
Description:RF Switch ICs Automotive Broadband High Frequency SPDT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qorvo |
| Product Category: | RF Switch ICs |
| RoHS: | Details |
| Switch Configuration: | SPDT |
| Minimum Frequency: | 617 MHz |
| Maximum Frequency: | 8 GHz |
| Insertion Loss: | 0.6 dB |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Series: | QPC8019Q |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Qorvo |
| High Control Voltage: | 1.8 V |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Switches: | Dual |
| Operating Frequency: | 617 MHz to 8 GHz |
| Operating Supply Current: | 35 uA |
| Product Type: | RF Switch ICs |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
| Supply Voltage - Max: | 3.1 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.65 V |
| Part # Aliases: | QPC8019Q |
HOT
MAMX-011067-TR0500
Brand:MACOM

PMA3-24323LN+
Brand:Mini-Circuits

QPA9122MTR7
Brand:Qorvo

ZHL-2425-250X+
Brand:Mini-Circuits

ST25R3916-AQET
Brand:STMicroelectronics
ZX76-31R75PP-S+
Brand:Mini-Circuits

ADL8107ACPZN
Brand:Analog Devices
SKY55951-11
Brand:Skyworks Solutions Inc.

MAAL-011181-TR0500
Brand:MACOM

SKY55950-11
Brand:Skyworks Solutions Inc.
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






