Manufacturer No:W1856
Manufacturer:Pulse
Type:
Description:Antennas FR1 5G 617-7125MHz Multiband Flat 2x2
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Pulse |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Minimum Frequency: | 617 MHz |
| Maximum Frequency: | 7.125 GHz |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 2 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Number of Bands: | 5 Band |
| Antenna Connector Type: | SMA Male |
| Length: | 159.5 mm |
| Width: | 127.5 mm |
| Height: | 9.6 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Pulse Electronics |
| Polarization: | Linear |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Antennas |
HOT
NINA-B222-04B
Brand:u-blox

XBRR-24Z8RM-J
Brand:DIGI

MGM240PA32VNA3R
Brand:Silicon Labs

XBRR-24Z8CM
Brand:DIGI

CFSA69594P-B30D43F
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

XBRR-24Z8PS-J
Brand:DIGI

M2-JODY-W263-00C
Brand:u-blox

XBRR-24DMRM
Brand:DIGI

W1856
Brand:Pulse Electronics

ANT-W63-IPW3-NP
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






