Manufacturer No:XBRR-24Z8US-J
Manufacturer:DIGI
Type:Zigbee Modules
Description:Zigbee Modules - 802.15.4 XBee RR 2.4 Ghz Zigbee U.FL Surface Mount 1M/96k
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DIGI |
| Product Category: | Zigbee Modules - 802.15.4 |
| RoHS: | Details |
| Series: | XBRR |
| Frequency: | 2.4 GHz |
| Range: | 200 ft 4000 ft |
| Data Rate: | 250 kb/s |
| Sensitivity: | - 103 dBm |
| Supply Voltage - Min: | 1.72 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.8 V |
| Supply Current Transmitting: | 30 mA |
| Supply Current Receiving: | 14.5 mA |
| Output Power: | 8 dBm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Protocol - ANT Thread Zigbee - 802.15.4: | 802.15.4 |
| Packaging: | Tray |
| Antenna Connector Type: | u.FL |
| Brand: | DIGI |
| Dimensions: | 34 mm x 22 mm x 3.05 mm |
| Interface Type: | Bluetooth I2C SPI UART |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Zigbee Modules |
| other: | 36 |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
HOT
MGM240LA22UIF2
Brand:Silicon Labs

217853-1000
Brand:Molex

SRFW082-100
Brand:Antenova

MGM240PA22VNA3
Brand:Silicon Labs

L000320-04
Brand:TE Connectivity

MGM240PA32VNN3
Brand:Silicon Labs

MIA-M10Q-00B
Brand:u-blox

ANT-5GW-IPW3-NP
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

CFSA69594P1-30D43F
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

MGM240LA22UIF2R
Brand:Silicon Labs
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






