Manufacturer No:TFX125.A
Manufacturer:Taoglas
Type:GNSS Antennas - GPS GLONASS Galileo Beidou
Description:Antennas Flexible Invisibile GNSS Antenna
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Taoglas |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | GNSS Antennas - GPS GLONASS Galileo Beidou |
| Product: | PCB Antennas |
| Minimum Frequency: | 1.17645 GHz |
| Maximum Frequency: | 1.602 GHz |
| Protocol - GPS GLONASS: | GNSS |
| Mechanical Style: | PCB Trace |
| Style: | Flexible |
| Gain: | - 5.67 dBic - 5.46 dBic - 4.71 dBic - 9.09 dBic - 9.09 dBic - 9.88 dBic |
| Impedance: | 50 Ohms |
| VSWR: | 6:1 3:1 4:1 2:1 2:1 2:1 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Number of Bands: | 6 Band |
| Mounting Style: | Adhesive |
| Termination Style: | Connector |
| Antenna Connector Type: | FAKRA Code C(M) |
| Application: | Automotive Commerical EV Charging Parking Bays Dignital Signage Display Screens POS Kiosks |
| Length: | 176 mm |
| Width: | 81.6 mm |
| Height: | 47 mm |
| Cable Type: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Taoglas |
| Cable Length: | - |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Polarization: | Linear |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Antennas |
HOT
L000320-01
Brand:TE Connectivity

OMB.915.B05F21
Brand:Taoglas

MGM240PA32VNN3
Brand:Silicon Labs

XBRR-24Z8RM
Brand:DIGI

CFSA69594P-B30D43F
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

ANT-W63-FPC2-M4-100
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

TFX125.A
Brand:Taoglas

XBRR-24Z8PS-J
Brand:DIGI

TFM.110A
Brand:Taoglas
453-00145C
Brand:Laird Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






