Manufacturer No:453-00141
Manufacturer:Laird Connectivity
Type:Bluetooth Modules
Description:Bluetooth Modules - 802.15.1 Module Sterling LWB+ M.2 Key E SDIO UART
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Laird Connectivity |
| Product Category: | Bluetooth Modules - 802.15.1 |
| RoHS: | Details |
| Series: | Sterling-LWB+ |
| Protocol: | Bluetooth 5.2 |
| Class: | Class 1 |
| Interface Type: | USART |
| Frequency: | 2.4 GHz |
| Supply Voltage - Min: | 3.2 V |
| Supply Voltage - Max: | 4.8 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Tray |
| Antenna Connector Type: | MHF4 Connector |
| Brand: | Laird Connectivity |
| Modulation Technique: | GFSK |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Voltage: | 3.6 V |
| Product: | Bluetooth Modules |
| Product Type: | Bluetooth Modules |
| Protocol - Bluetooth BLE - 802.15.1: | Bluetooth |
| Protocol - WiFi - 802.11: | WiFi |
| other: | 900 |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
| Unit Weight: | 0.067021 oz |
HOT
XBRR-24Z8RM-J
Brand:DIGI

FXR.4030.52.0075X.A.dg
Brand:Taoglas

NEO-M9N-00B
Brand:u-blox

ESP32-C6-WROOM-1-N4
Brand:Espressif Systems

MGM240PA32VNA3
Brand:Silicon Labs

XBRR-24Z8RM
Brand:DIGI

M2-JODY-W377-00C
Brand:u-blox

ANT-8/9-IPW3-NP
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

ANT-GNFPC-SHL1100UF
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

CFSA69594P1-30NF
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






