Manufacturer No:453-00068C
Manufacturer:Laird Connectivity
Type:Multiprotocol Modules
Description:Multiprotocol Modules BL5340PA Series - Multi-Core / Protocol (Nordic nRF5340) - Integrated antenna (Cut Tape)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Laird Connectivity |
| Product Category: | Multiprotocol Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | BL5340PA |
| Frequency: | 2.402 GHz to 2.48 GHz |
| Interface Type: | I2C SPI UART |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Antenna Connector Type: | MHF4 connector |
| Dimensions: | 21 mm x 10 mm x 2.55 mm |
| Protocol - Bluetooth BLE - 802.15.1: | Bluetooth 5.2 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Antenna: | Integrated Antenna |
| Brand: | Laird Connectivity |
| Data Rate: | 500 kb/s |
| Modulation Technique: | PWM |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Product: | Bluetooth Modules |
| Product Type: | Multiprotocol Modules |
| Receiver Sensitivity: | - 103 dBm |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
| Supply Current Receiving: | 11.6 mA |
| Supply Current Transmitting: | 133.1 mA |
| Type: | Nordic nRF5340 SoC |
HOTANT-5GW-FPC-V100UF
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

ODIN-W262-06B
Brand:u-blox
UWA.01
Brand:Taoglas

CFSA69594P1-30NF
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas
SRE3W084-S9P
Brand:Antenova

TFM.110A
Brand:Taoglas

ESP32-C6-WROOM-1-N8
Brand:Espressif Systems

XBRR-24Z8PS-J
Brand:DIGI

ANT-W63WS6-IPW1-RPS
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

CFSA69594P-B30D43F
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






