Manufacturer No:DBA6171C3-BSMAM
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Cellular Antennas - GSM LTE 2G/3G/4G/5G
Description:Antennas DIPOLSMAMSWIVEL617-7125MHzOUTDOOR TE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Cellular Antennas - GSM LTE 2G/3G/4G/5G |
| Product: | Outdoor Antennas |
| Type: | Blade Omni Antenna |
| Minimum Frequency: | 617 MHz |
| Maximum Frequency: | 7.125 GHz |
| Mechanical Style: | Blade Hinged |
| Style: | Straight |
| Gain: | - 0.3 dBi to + 3 dBi |
| Impedance: | 50 Ohms |
| VSWR: | 2 : 1 |
| Power Rating: | 5 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Electrical Type: | Dipole |
| Number of Bands: | 1 Band |
| Mounting Style: | Screw Mount |
| Termination Style: | Connector |
| Antenna Connector Type: | SMA Male |
| Application: | 4G/5G |
| Length: | 9.3 mm |
| Width: | 25 mm |
| Height: | 184 mm |
| IP Rating: | IP67 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Antennas |
HOT
W1856
Brand:Pulse Electronics

220355-0001
Brand:Molex

L000320-01
Brand:TE Connectivity

XBRR-24ACM-J
Brand:DIGI

ENW-89854C1KF
Brand:Panasonic

JODY-W377-00A
Brand:u-blox

TFX257.A
Brand:Taoglas

ANT-5GW-IPW3-NP
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies
UWA.01
Brand:Taoglas

M2-JODY-W263-10C
Brand:u-blox
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






