Manufacturer No:OMB.915.B05F21
Manufacturer:Taoglas
Type:ISM Antennas - ISM MICS UHF VHF UWB
Description:Antennas 6dBi 915MHz Baracuda Antenna
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Taoglas |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | ISM Antennas - ISM MICS UHF VHF UWB |
| Product: | Outdoor Antennas |
| Type: | Omni Antenna |
| Minimum Frequency: | 902 MHz |
| Maximum Frequency: | 928 MHz |
| Mechanical Style: | Whip |
| Style: | Straight |
| Gain: | - 1.21 dB |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 30 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Number of Bands: | 1 Band |
| Mounting Style: | Wall Mount |
| Termination Style: | Connector |
| Antenna Connector Type: | N Type Female |
| Center Frequency: | 915 MHz |
| Application: | SigFox Helium LoRa |
| Length: | 1094.55 mm |
| IP Rating: | IP65 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Taoglas |
| Frequency Range: | 902 MHz to 928 MHz |
| Polarization: | Linear |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Antennas |
HOT453-00145C
Brand:Laird Connectivity
453-00148C
Brand:Laird Connectivity

CFSA69594P1-30D43F
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

ANT-W63-CW-RCS-RPS
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

BGM240SB22VNA2
Brand:Silicon Labs

ANT-5GW-FPC-LH100UF
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

LPTNGPDCG600/71DMN
Brand:Pulse Electronics

MGM240LA22VIF2
Brand:Silicon Labs

XBRR-24Z8UM-J
Brand:DIGI

220573-1000
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






