Manufacturer No:XBRR-24Z8RM
Manufacturer:DIGI
Type:Zigbee Modules
Description:Zigbee Modules - 802.15.4 Digi XBee RR PRO 2.4 Ghz Zigbee 3.0 RF Pad Ant MMT 1M/96K
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DIGI |
| Product Category: | Zigbee Modules - 802.15.4 |
| RoHS: | Details |
| Series: | XBRR |
| Frequency: | 2.4 GHz |
| Range: | 300 ft 2 mile |
| Data Rate: | 250 kb/s |
| Sensitivity: | - 103 dBm |
| Supply Voltage - Min: | 1.72 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.8 V |
| Supply Current Transmitting: | 30 mA |
| Supply Current Receiving: | 14.5 mA |
| Output Power: | 19 dBm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Protocol - ANT Thread Zigbee - 802.15.4: | 802.15.4 |
| Packaging: | Tray |
| Antenna Connector Type: | Pad |
| Brand: | DIGI |
| Dimensions: | 19 mm x 13 mm x 2 mm |
| Interface Type: | Bluetooth I2C SPI UART |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Zigbee Modules |
| other: | 90 |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
HOT
ANT-W63-IPW3-NP
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

ENW-89854C1KF
Brand:Panasonic

XBRR-24Z8RM-J
Brand:DIGI
ANT-5GW-FPC-V100UF
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

BGM240PB32VNN3R
Brand:Silicon Labs

BGM240SA22VNA2
Brand:Silicon Labs

ZED-F9H-01B
Brand:u-blox

M2-JODY-W263-00C
Brand:u-blox

ANT-W63-CW-RCS-SMA
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

ODIN-W262-06B
Brand:u-blox
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






