Manufacturer No:AX201.NGWG.NV
Manufacturer:Intel
Type:Multiprotocol Modules
Description:Multiprotocol Modules Intel Wi-Fi 6 AX201 2230 2x2 AX+BT No vPro
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Intel |
| Product Category: | Multiprotocol Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | Wi-Fi 6 AX201 |
| Frequency: | 2.4 GHz 5 GHz |
| Interface Type: | Bluetooth M.2 WiFi |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Dimensions: | 22 mm x 30 mm x 2.4 mm |
| Protocol - Bluetooth BLE - 802.15.1: | Bluetooth 5.2 |
| Protocol - WiFi - 802.11: | WiFi |
| Brand: | Intel |
| Data Rate: | 2.4 Gb/s |
| Product Type: | Multiprotocol Modules |
| Protocol Supported: | 802.11 ax Bluetooth 5.2 |
| Security: | WPA WPA2 WPA3 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
| Tradename: | Wi-Fi 6 |
| Part # Aliases: | 985855 |
| Unit Weight: | 0.003527 oz |
HOT
LARA-R6801-00B
Brand:u-blox

MGM240PB32VNA3
Brand:Silicon Labs

LC29HBAMD
Brand:Quectel

XBRR-24ACM
Brand:DIGI

BGM240PA22VNA3
Brand:Silicon Labs

BM71BLES1FC2-0B05BA
Brand:Microchip Technology

AX200.NGWG.NV
Brand:Intel

453-00147C
Brand:Laird Connectivity

LBEE5PK2AE-564
Brand:Murata Electronics

SARA-R510S-01B
Brand:u-blox
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






