Manufacturer No:453-00142C
Manufacturer:Laird Connectivity
Type:Bluetooth Modules
Description:Bluetooth Modules - 802.15.1 Lyra 24P - Bluetooth v5.3 PCB Module (10dBm) with integrated antenna (Silicon Labs EFR32BG24) - Cut / Tape
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Laird Connectivity |
| Product Category: | Bluetooth Modules - 802.15.1 |
| RoHS: | Details |
| Series: | Lyra 24P |
| Interface Type: | I2C SPI UART |
| Output Power: | 20 dBm |
| Frequency: | 2.4 GHz |
| Supply Voltage - Min: | 1.8 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.8 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Cut Tape |
| Antenna: | Integrated |
| Brand: | Laird Connectivity |
| Core: | ARM Cortex M-33 |
| Dimensions: | 15 mm x 12.9 mm x 2.15 mm |
| Height: | 2.15 mm |
| Length: | 15 mm |
| Memory Size: | 256 kB |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product: | Bluetooth Modules |
| Product Type: | Bluetooth Modules |
| Protocol - Bluetooth BLE - 802.15.1: | Bluetooth BLE |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
| Supply Current Receiving: | 4.5 mA |
| Supply Current Transmitting: | 18.8 mA |
| Width: | 12.9 mm |
HOTMGM240SA22VNA2
Brand:Silicon Labs

BM71BLES1FC2-0B05BA
Brand:Microchip Technology

AST50147-01
Brand:Astrocast

ENW-89858A1KF
Brand:Panasonic

LARA-R6801-00B
Brand:u-blox

XBRR-24Z8UM
Brand:DIGI

XBRR-24ACM
Brand:DIGI

XBRR-24Z8PS
Brand:DIGI

MGM240LA22VIF2R
Brand:Silicon Labs

ESP32-S3-WROOM-1-N16R2
Brand:Espressif Systems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






