Manufacturer No:NINA-W106-10B
Manufacturer:u-blox
Type:Multiprotocol Modules
Description:Multiprotocol Modules ESP32 802.11bgn+BT 8 MB flash PCB ant. open CPU
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | u-blox |
| Product Category: | Multiprotocol Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | NINA-W10 |
| Frequency: | 2.4 GHz |
| Output Power: | 18 dBm |
| Interface Type: | GPIO I2C I2S SPI UART |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Antenna Connector Type: | PCB |
| Dimensions: | 10 mm x 14 mm x 2.2 mm |
| Protocol - Bluetooth BLE - 802.15.1: | Bluetooth |
| Protocol - WiFi - 802.11: | WiFi |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | u-blox |
| Modulation Technique: | PWM |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Voltage: | 3 V to 3.6 V |
| Product: | RF Modules |
| Product Type: | Multiprotocol Modules |
| Protocol Supported: | Wi-Fi Bluetooth |
| Range: | 400 m |
| Receiver Sensitivity: | - 96 dBm |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
HOT
XBRR-24ACM
Brand:DIGI

SAM-M10Q-00B
Brand:u-blox

ESP32-S3-WROOM-1-N8
Brand:Espressif Systems

FC80AABMD
Brand:Quectel

CYBLE-222014-01
Brand:Infineon Technologies

XBRR-24Z8UM
Brand:DIGI

XBRR-24Z8CM-J
Brand:DIGI

9260.NGWG.NV
Brand:Intel

NORA-W106-00B
Brand:u-blox

BGM240PA32VNN3
Brand:Silicon Labs
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






