Manufacturer No:XBRR-24ACM
Manufacturer:DIGI
Type:Zigbee Modules
Description:Zigbee Modules - 802.15.4 XBee RR PRO 2.4 GHz 802.15.4 Chip Antenna MMT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DIGI |
| Product Category: | Zigbee Modules - 802.15.4 |
| RoHS: | Details |
| Series: | XBRR |
| Frequency: | 2.4 GHz |
| Range: | 300 ft 2 mile |
| Data Rate: | 250 kb/s |
| Sensitivity: | - 103 dBm |
| Supply Voltage - Min: | 2.1 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Current Transmitting: | 135 mA |
| Supply Current Receiving: | 17 mA |
| Output Power: | 19 dBm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Protocol - ANT Thread Zigbee - 802.15.4: | 802.15.4 |
| Packaging: | Tray |
| Antenna Connector Type: | Chip |
| Brand: | DIGI |
| Dimensions: | 19 mm x 13 mm x 2 mm |
| Interface Type: | I2C SPI UART |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Zigbee Modules |
| other: | 90 |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
HOT
4573326592222
Brand:Soracom

XBRR-24Z8PS
Brand:DIGI

LC29HAAMD
Brand:Quectel

LBEE5XV2BZ-883
Brand:Murata Electronics

XBRR-24Z8CM-J
Brand:DIGI

LBEE5PK2AE-564
Brand:Murata Electronics

ESP32-S3-WROOM-1-N8
Brand:Espressif Systems
MGM240SA22VNA2
Brand:Silicon Labs

BGM240PB22VNA3
Brand:Silicon Labs

SARA-R510S-01B
Brand:u-blox
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






