Manufacturer No:P9235A-RBNDGI8
Manufacturer:Renesas Electronics
Type:Wireless Charging ICs
Description:Wireless Charging ICs P9235A-RB P9235A-R ROOT FOR PROGRAMMING
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Product Category: | Wireless Charging ICs |
| RoHS: | Details |
| Standard: | WPC |
| Product: | Transmitter |
| Input Voltage Range: | 4.25 V to 21 V |
| Output Voltage: | 5 V |
| Output Power: | 5 W |
| Operating Supply Voltage: | 4.25 V to 21 V |
| Operating Supply Current: | 10 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VFQFPN-40 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Renesas Electronics |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Wireless Charging ICs |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
HOT
WT202012-15F2-ID
Brand:TDK

IWAS4832ABEB110JF1
Brand:Vishay / Dale

P9222-RAZGI8
Brand:Renesas Electronics

WRSR-16R7K-11
Brand:Bel Signal Transformer
760308103147
Brand:Wurth Elektronik

WLC1150-68LQXQ
Brand:Infineon Technologies

BQ51051BYFPT
Brand:Texas Instruments
760308101214
Brand:Wurth Elektronik
760308103109
Brand:Wurth Elektronik

IWAS4832AAEB220JF1
Brand:Vishay / Dale
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






