Manufacturer No:BQ51051BRHLR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Wireless Charging ICs
Description:Wireless Charging ICs Intg Wireless PWR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Wireless Charging ICs |
| RoHS: | Details |
| Product: | Receiver |
| Output Voltage: | 4.35 V |
| Output Current: | 1.5 A |
| Output Power: | 5 W |
| Operating Supply Voltage: | 4 V to 10 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VQFN-20 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Texas Instruments |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Wireless Charging ICs |
| Series: | BQ51051B |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Unit Weight: | 0.002469 oz |
HOT
WCT38466-N0E0SST101
Brand:TDK

IWTX5050CZEB6R3KF1
Brand:Vishay / Dale

LTC4120EUD-4.2#PBF
Brand:Analog Devices

WRM483265-10F5-12V-G
Brand:TDK

IWTX50R0DZEB6R3KF1
Brand:Vishay / Dale

WLC1150-68LQXQ
Brand:Infineon Technologies
760308101105
Brand:Wurth Elektronik
760308105214
Brand:Wurth Elektronik

BQ51025YFPT
Brand:Texas Instruments

BQ51050BYFPR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






