Manufacturer No:760308101103
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Wireless Charging Coils
Description:Wireless Charging Coils WE-WPCC Transm Qi 6.5uH 3.0A .18OhmExt
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Wireless Charging Coils |
| RoHS: | Details |
| Series: | WE-WPCC |
| Inductance: | 6.5 uH |
| Function: | Transmitter |
| Maximum DC Resistance: | 180 mOhms |
| Tolerance: | 10 % |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Q Minimum: | 35 |
| Number of Coils: | 1 Coil 1 Layer |
| Diameter: | 30 mm |
| Width: | 1.9 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Product Type: | Wireless Charging Coils |
| Self Resonant Frequency: | 20 MHz |
| other: | 40 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Unit Weight: | 0.141096 oz |
HOT760308101208A
Brand:Wurth Elektronik

P9243-GBNDGI
Brand:Renesas Electronics

BQ50002ARHBR
Brand:Texas Instruments

BQ51221YFPT
Brand:Texas Instruments
P9235A-RBNDGI8
Brand:Renesas Electronics
760308101311
Brand:Wurth Elektronik

WR303050-15F5-G
Brand:TDK

BQ500211RGZT
Brand:Texas Instruments

WRSR-11R0K-16
Brand:Bel Signal Transformer
760308101217
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






