Manufacturer No:ES1000-NO.4-B7-X-STK
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Heat Shrink Tubing and Sleeves
Description:Heat Shrink Tubing & Sleeves HS-TUBE .70" 4FT CL PRICE PER STICK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Heat Shrink Tubing & Sleeves |
| RoHS: | Details |
| Type: | Adhesive Lined / Dual Wall |
| Color: | Clear |
| Material: | Polyolefin (PO) |
| Length: | 4 ft |
| Inside Diameter: | 17.78 mm |
| Recovered Diameter: | 4.45 mm |
| Shrink Ratio: | 4:1 |
| Series: | ES-1000 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity / Raychem |
| Chemical Resistant: | Yes |
| Dielectric Strength: | 350 V/mil |
| Features: | Semi-rigid |
| Flammability Rating: | Non-Flame Retardant |
| Maximum Operating Temperature: | + 130 C |
| Maximum Temperature: | + 130 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Minimum Shrink Temperature: | + 110 C |
| Product Type: | Heat Shrink Tubing and Sleeves |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Wire & Cable Management |
| Part # Aliases: | 085193P003 |
| Unit Weight: | 2.140318 oz |
HOT
QD-2000-1-01-QB48IN-5
Brand:Qualtek

QD-2000-4-01-QB48IN-5
Brand:Qualtek
M23053/8-008-C
Brand:TE Connectivity / Raychem

HT-SCE-1/2-2.0-9
Brand:TE Connectivity / Raychem
M23053/5-309-0
Brand:TE Connectivity / Raychem

CC1339D05L
Brand:Amphenol Air LB France

0473560001
Brand:Weidmuller

APCL86P08
Brand:Amphenol Pcd

2383853-6
Brand:TE Connectivity / DEUTSCH

TMSSCE3/82.00
Brand:TE Connectivity / Raychem
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






