Manufacturer No:1411102
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Cable Glands
Description:Cable Glands Strain Reliefs & Cord Grips ATEX/EX Cable Gland 54.6mm-65.9mm M63
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Cable Glands Strain Reliefs & Cord Grips |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Cable Glands |
| Product: | Cable Glands |
| Color: | Silver |
| Material: | Steel |
| Screw/Thread Size: | M63 |
| Cable Diameter: | 65.9 mm |
| Series: | G-ESSWU |
| Brand: | Phoenix Contact |
| IP Rating: | IP66 |
| Length: | 107 mm |
| Mounting Method: | Screw |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Wire & Cable Management |
| Tradename: | PLUSCON Cabinet |
| Width: | 80 mm |
| Unit Weight: | 0.035274 oz |
HOTTMS-SCE-2X-1K-3/8-9
Brand:TE Connectivity
DWHF-12/4-0-SP
Brand:TE Connectivity

TMS-SCE-1.5K-3/8-2.0-9
Brand:TE Connectivity / AMP

SO96-1-00
Brand:TE Connectivity / Raychem

TMS-SCE-3/4-2.0-S1-4
Brand:TE Connectivity / Raychem

151-03561
Brand:HellermannTyton

2383853-4
Brand:TE Connectivity / DEUTSCH
DWHF-4.5/1.5-0-STK
Brand:TE Connectivity

EL7359-000
Brand:TE Connectivity
1SNG626092R0000
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






