Manufacturer No:EL7359-000
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Heat Shrink Tubing and Sleeves
Description:Heat Shrink Tubing & Sleeves HT-CT-50M-1/2-OUT-9 PRICE PER METER
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Heat Shrink Tubing & Sleeves |
| RoHS: | Details |
| Type: | Printable Tubing |
| Color: | White |
| Material: | Ribbon |
| Length: | 50 m |
| Inside Diameter: | 12.7 mm |
| Recovered Diameter: | 6.4 mm |
| Shrink Ratio: | 2:1 |
| Packaging: | Spool |
| Brand: | TE Connectivity |
| Features: | High Temperature |
| Maximum Operating Temperature: | + 225 C |
| Maximum Temperature: | + 225 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Package Type: | Spool |
| Product: | Heat Shrink Identification Marker Sleeve |
| Product Type: | Heat Shrink Tubing and Sleeves |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Wire & Cable Management |
HOT
1631910000
Brand:Weidmuller

D-1744-03-LF
Brand:TE Connectivity / Raychem
DWHF-4.5/1.5-0-STK
Brand:TE Connectivity

1199686
Brand:Phoenix Contact

156-03231
Brand:HellermannTyton

TMS-SCE-1/8-2.0-2
Brand:TE Connectivity / AMP

CC1339D04L
Brand:Amphenol Air LB France

TMS-SCE-3/4-2.0-S1-4
Brand:TE Connectivity / Raychem

TMS-SCE-1/4-2.0-9
Brand:TE Connectivity / Raychem

151-04044
Brand:HellermannTyton
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






