Manufacturer No:RNF-3000-9/3-X-SP
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Heat Shrink Tubing and Sleeves
Description:Heat Shrink Tubing & Sleeves HS-TBG 9/3MM CL PRICE PER METER
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Heat Shrink Tubing & Sleeves |
| RoHS: | Details |
| Type: | Flame Retardant |
| Color: | Clear |
| Material: | Polyolefin (PO) |
| Length: | 1 m |
| Inside Diameter: | 9 mm |
| Recovered Diameter: | 3 mm |
| Shrink Ratio: | 3:1 |
| Series: | RNF-3000 |
| Packaging: | Spool |
| Brand: | TE Connectivity / Raychem |
| Chemical Resistant: | Yes |
| Compliance: | UR CSA VDE |
| Features: | Flexible |
| Flammability Rating: | Non-Flame Retardant |
| Maximum Operating Temperature: | + 135 C |
| Maximum Temperature: | + 135 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Minimum Shrink Temperature: | + 80 C |
| Product: | Tubing |
| Product Type: | Heat Shrink Tubing and Sleeves |
| other: | 150 |
| Subcategory: | Wire & Cable Management |
| Part # Aliases: | 5677934005 |
| Unit Weight: | 0.246212 oz |
HOTDWHF-9/3-0-SP
Brand:TE Connectivity

QD-2000-4-01-QB48IN-5
Brand:Qualtek

CN3657-000
Brand:TE Connectivity
M23053/8-008-C
Brand:TE Connectivity / Raychem

151-04032
Brand:HellermannTyton
DWHF-4.5/1.5-0-STK
Brand:TE Connectivity

TMS-SCE-1/4-2.0-9
Brand:TE Connectivity / Raychem

D-SCE-1K-3.2-50-4
Brand:TE Connectivity / Raychem

151-04038
Brand:HellermannTyton

APCL86P12
Brand:Amphenol Pcd
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






