Manufacturer No:M23053/5-309-0
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Heat Shrink Tubing and Sleeves
Description:Heat Shrink Tubing & Sleeves VERSAFIT-3/4-0-SP PRICE PER METER
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Heat Shrink Tubing & Sleeves |
| RoHS: | Details |
| Type: | Single Wall |
| Color: | Black |
| Material: | Polyolefin (PO) |
| Length: | - |
| Inside Diameter: | 20.45 mm |
| Recovered Diameter: | 9.5 mm |
| Shrink Ratio: | 2:1 |
| Series: | VERSAFIT |
| Packaging: | Spool |
| Brand: | TE Connectivity / Raychem |
| Chemical Resistant: | Yes |
| Dielectric Strength: | 500 V/mil |
| Features: | Heat shrinkable tubing and caps |
| Flammability Rating: | UL 224 |
| Maximum Operating Temperature: | + 135 C |
| Maximum Temperature: | + 135 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Minimum Shrink Temperature: | + 70 C |
| Product Type: | Heat Shrink Tubing and Sleeves |
| other: | 75 |
| Subcategory: | Wire & Cable Management |
| Part # Aliases: | NB14374001 |
HOTDWHF-40/13-0-STK
Brand:TE Connectivity

TMS-SCE-1.5K-3/8-2.0-9
Brand:TE Connectivity / AMP
1SNG603009R0000
Brand:TE Connectivity

TMS-SCE-1-1/2-2.0-4
Brand:TE Connectivity / Raychem

CC5516B04L
Brand:Amphenol Air LB France
DWHF-3/1-0-SP
Brand:TE Connectivity

CN3657-000
Brand:TE Connectivity

ES1000-NO.4-B7-X-STK
Brand:TE Connectivity / Raychem
DWHF-24/8-0-SP
Brand:TE Connectivity

2437550000
Brand:Weidmuller
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






