Manufacturer No:DWP-125-1/8-0-STK
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Heat Shrink Tubing and Sleeves
Description:Heat Shrink Tubing & Sleeves HS-TBG 3.2MM BK PRICE PER STICK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Heat Shrink Tubing & Sleeves |
| RoHS: | Details |
| Type: | Adhesive Lined / Dual Wall |
| Color: | Black |
| Material: | Polyolefin (PO) |
| Length: | 1.2 m |
| Inside Diameter: | 3.2 mm |
| Recovered Diameter: | 1 mm |
| Shrink Ratio: | 3:1 |
| Series: | DWP-125 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity / Raychem |
| Chemical Resistant: | Yes |
| Features: | Flexible |
| Flammability Rating: | Flame Retardant |
| Maximum Operating Temperature: | + 110 C |
| Maximum Temperature: | + 110 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Minimum Shrink Temperature: | + 80 C |
| Product: | Tubing |
| Product Type: | Heat Shrink Tubing and Sleeves |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Wire & Cable Management |
| Part # Aliases: | 4429522003 NB14882001 |
| Unit Weight: | 0.283320 oz |
HOT
CN9937-000
Brand:TE Connectivity

D-SCE-1K-6.4-50-4
Brand:TE Connectivity / Raychem
TMS-SCE-3/8-2.0-2
Brand:TE Connectivity / AMP

151-04020
Brand:HellermannTyton
SO96-4-00
Brand:TE Connectivity / Raychem

1631930000
Brand:Weidmuller
111-50000
Brand:HellermannTyton

QD-2000-4-01-QB48IN-5
Brand:Qualtek

156-03231
Brand:HellermannTyton

EL8076-000
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






