Manufacturer No:V420LA40BP
Manufacturer:Littelfuse
Type:Varistors
Description:Varistors 420V 600pF
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | LA |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Voltage Rating AC: | 420 VAC |
| Voltage Rating DC: | 560 VDC |
| Varistor Voltage: | 610 V to 720 V |
| Clamping Voltage: | 1.06 kV |
| Diameter: | 20 mm |
| Peak Surge Current: | 6.5 kA |
| Surge Energy Rating: | 160 J |
| Capacitance: | 600 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Current Rating: | 100 A |
| Height: | 5.6 mm |
| Lead Spacing: | 6.5 mm to 8.5 mm |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 400 |
| Subcategory: | Varistors |
| Type: | Line Voltage Operation Radial Lead Varistor |
| Unit Weight: | 0.211404 oz |
HOT
PV275K4032R2
Brand:Bourns

V07X385E
Brand:Littelfuse

VCAS120616K380DZ
Brand:KYOCERA AVX

VCAS121018J390DZ
Brand:KYOCERA AVX

IsoM3-230-B-L2
Brand:Bourns

VCAS120645K900DZ
Brand:KYOCERA AVX

V625LA80CP
Brand:Littelfuse

VTA3121018J390DZ
Brand:KYOCERA AVX

VCAS121018J390RZ
Brand:KYOCERA AVX
TMOV20RP275M
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






