Manufacturer No:AV17K1812801NIR1
Manufacturer:Bourns
Type:Varistors
Description:Varistors AV AUTO SERIES 17V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | AV |
| Product: | MLVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 1812 (4732 metric) |
| Voltage Rating AC: | 17 VAC |
| Voltage Rating DC: | 20 VDC |
| Varistor Voltage: | 27 V |
| Clamping Voltage: | 44 V |
| Diameter: | - |
| Peak Surge Current: | 800 A |
| Surge Energy Rating: | 2.9 J |
| Capacitance: | 3800 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bourns |
| Current Rating: | 800 A |
| Height: | 1.3 mm |
| Length: | 4.7 mm |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tolerance: | 10 % |
| Tradename: | Keko-Varicon |
| Type: | Automotive Grade |
| Width: | 3.2 mm |
| Unit Weight: | 0.002822 oz |
HOT
VCAS080514C300DZ
Brand:KYOCERA AVX

AV14K1812801NIR1
Brand:Bourns

B72530E0300K062
Brand:EPCOS / TDK

B72310S0511K101
Brand:EPCOS / TDK

V20E625P
Brand:Littelfuse

V20X230E
Brand:Littelfuse

V660LA100BP
Brand:Littelfuse

AVRM2012C720KT201M
Brand:TDK

B72214U2301K501
Brand:EPCOS / TDK

B72660M0461K093
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






