Manufacturer No:DV60K4032R2
Manufacturer:Bourns
Type:
Description:Varistors DV SERIES 60V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | DV |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 4032 (1080 metric) |
| Voltage Rating AC: | 60 VAC |
| Voltage Rating DC: | 85 VDC |
| Varistor Voltage: | 100 V |
| Clamping Voltage: | 165 V |
| Diameter: | - |
| Peak Surge Current: | 1.2 kA |
| Surge Energy Rating: | 7 J |
| Capacitance: | 530 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bourns |
| Height: | 2 mm |
| Length: | 10 mm |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tolerance: | 10 % |
| Tradename: | Keko-Varicon |
| Type: | Medium Voltage Varistor |
| Width: | 8 mm |
| Unit Weight: | 0.017637 oz |
HOT
V5.5MLA0805LNH
Brand:Littelfuse

B72220P3421K101
Brand:EPCOS / TDK

DV60K3225R2
Brand:Bourns

B72310S0511K101
Brand:EPCOS / TDK

B72307S0131K101
Brand:EPCOS / TDK

VCAS120618D400DZ
Brand:KYOCERA AVX
TMOV20RP275E
Brand:Littelfuse

ZV20K1206201NIR1HT
Brand:Bourns

IsoM3-250-B-L2
Brand:Bourns

ZV11K0603300NIR1
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






