Manufacturer No:V18MLE0603NH
Manufacturer:Littelfuse
Type:Varistors
Description:Varistors 18V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | MLE |
| Product: | MLVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 0603 (1608 metric) |
| Voltage Rating AC: | 14 VAC |
| Voltage Rating DC: | 18 VDC |
| Varistor Voltage: | 28 V |
| Clamping Voltage: | 50 V |
| Diameter: | - |
| Peak Surge Current: | - |
| Surge Energy Rating: | - |
| Capacitance: | 125 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Current Rating: | 1 A |
| Height: | 1 mm |
| Length: | 1.6 mm |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Varistors |
| Type: | Surface Mount Varistors |
| Width: | 0.8 mm |
| Unit Weight: | 0.001554 oz |
HOT
TMOV14RP300E
Brand:Littelfuse

V200CH8T
Brand:Littelfuse

VCAS121018J390DZ
Brand:KYOCERA AVX

V47ZA20P
Brand:Littelfuse

VTA3120626F540DZ
Brand:KYOCERA AVX
TMOV20RP385E
Brand:Littelfuse

IsoM5-175-B-L2
Brand:Bourns

B72310S0511K101
Brand:EPCOS / TDK

V39ZA20P
Brand:Littelfuse

B72307S0301K101
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






