Manufacturer No:DV275K4032R2
Manufacturer:Bourns
Type:
Description:Varistors DV SERIES 275V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | DV |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 4032 (1080 metric) |
| Voltage Rating AC: | 275 VAC |
| Voltage Rating DC: | 350 VDC |
| Varistor Voltage: | 430 V |
| Clamping Voltage: | 710 V |
| Diameter: | - |
| Peak Surge Current: | 1.2 kA |
| Surge Energy Rating: | 29 J |
| Capacitance: | 150 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bourns |
| Height: | 2 mm |
| Length: | 10 mm |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tolerance: | 10 % |
| Tradename: | Keko-Varicon |
| Type: | Medium Voltage Varistor |
| Width: | 8 mm |
| Unit Weight: | 0.038644 oz |
HOT
VTA3121026H560DZ
Brand:KYOCERA AVX

VCAS121018J390RZ
Brand:KYOCERA AVX

DV35K4032R2
Brand:Bourns

V20X230E
Brand:Littelfuse

MLV0603E32003T
Brand:Vishay / BC Components

VCAS080505A150DZ
Brand:KYOCERA AVX

TMOV14RP300E
Brand:Littelfuse

VCAS080505C150DZ
Brand:KYOCERA AVX

VCAS120618D400DZ
Brand:KYOCERA AVX

B72314S0321K101
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






