Manufacturer No:PV150K4032R2
Manufacturer:Bourns
Type:
Description:Varistors PV150V 10%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | PV |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Voltage Rating AC: | 150 VAC |
| Voltage Rating DC: | 200 VDC |
| Varistor Voltage: | 240 V |
| Clamping Voltage: | 395 V |
| Diameter: | - |
| Peak Surge Current: | 1.2 kA |
| Surge Energy Rating: | 18.5 J |
| Capacitance: | 280 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bourns |
| Height: | 4.7 mm |
| Length: | 10 mm |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tradename: | Keko-Varicon |
| Width: | 8 mm |
| Unit Weight: | 0.014110 oz |
HOT
IsoM5-175-B-L2
Brand:Bourns

AV17K0805121NIR1HT
Brand:Bourns
TMOV20RP320EL2T7
Brand:Littelfuse

VTA3121018J390DZ
Brand:KYOCERA AVX

V18MLE0805NH
Brand:Littelfuse

B72307S0381K101
Brand:EPCOS / TDK

B72230M0551M401
Brand:EPCOS / TDK

B72314S2321K101
Brand:EPCOS / TDK

VCAS060305A150DZ
Brand:KYOCERA AVX

B72310S0681K101
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






