Manufacturer No:TMOV14RP300E
Manufacturer:Littelfuse
Type:Varistors
Description:Varistors THERMALLY PROTECTED VARISTOR 14MM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | TMOV |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Voltage Rating AC: | 300 VAC |
| Voltage Rating DC: | 517 VDC |
| Varistor Voltage: | 517 V |
| Clamping Voltage: | 775 V |
| Diameter: | 14 mm |
| Peak Surge Current: | 6 kA |
| Surge Energy Rating: | 125 J |
| Capacitance: | 400 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Length: | 22.5 mm |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tradename: | IMOV |
| Unit Weight: | 0.120593 oz |
HOT
IsoM3-175-R-L2
Brand:Bourns

VCAS121018J390RZ
Brand:KYOCERA AVX

IsoM3-230-B-L2
Brand:Bourns

B72214M0171K001
Brand:EPCOS / TDK

DV150K4032R2
Brand:Bourns

V18AUMLA1206NH
Brand:Littelfuse

AVRH10C101KT4R7YA8
Brand:TDK

B72314S2321K101
Brand:EPCOS / TDK

B72307S0131K101
Brand:EPCOS / TDK

V625LA80CP
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






