Manufacturer No:VCAS121018J390DZ
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:
Description:Varistors AEC-Q200 125C Working 18V 1.5J Clamping 42V 1210
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | VCAS |
| Product: | MLVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Voltage Rating AC: | 13 VAC |
| Voltage Rating DC: | 18 VDC |
| Clamping Voltage: | 42 V |
| Peak Surge Current: | 500 A |
| Surge Energy Rating: | 1.5 J |
| Capacitance: | 3100 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Height: | 1.7 mm |
| Length: | 3.2 mm |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tradename: | FLEXITERM |
| Type: | Multilayer Varistor |
| Width: | 2.49 mm |
HOT
V625LA80CP
Brand:Littelfuse

B72310S0681K101
Brand:EPCOS / TDK

B72220S2511K101
Brand:EPCOS / TDK

B72230M0551M401
Brand:EPCOS / TDK

PV275K4032R2
Brand:Bourns

IsoM5-175-B-L2
Brand:Bourns

TMOV14RP150E
Brand:Littelfuse

V240CH8T
Brand:Littelfuse

VCAS060330A650DZ
Brand:KYOCERA AVX

VCAS080505A150DZ
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






