Manufacturer No:V18AUMLA1210NH
Manufacturer:Littelfuse
Type:Varistors
Description:Varistors 18V 1210 125C AUML AEC-Q200 Low Profile
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | AUML |
| Product: | MLVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 1210 (3225 metric) |
| Voltage Rating AC: | - |
| Voltage Rating DC: | 18 VDC |
| Varistor Voltage: | 32 V |
| Clamping Voltage: | 40 V |
| Diameter: | - |
| Peak Surge Current: | 1.5 A |
| Surge Energy Rating: | 3 J |
| Capacitance: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 1.8 mm |
| Length: | 3.2 mm |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Varistors |
| Width: | 2.54 mm |
HOT
V26MLA1206NH
Brand:Littelfuse

VCAS060309A200DZ
Brand:KYOCERA AVX

V48MLA1210NHAUTO
Brand:Littelfuse

V25S250P
Brand:Littelfuse

V20E230P
Brand:Littelfuse

DV300K3225R2
Brand:Bourns

VTA3120618D400DZ
Brand:KYOCERA AVX

V200CH8
Brand:Littelfuse

ZV40K2220102NIR1HT
Brand:Bourns

V30MLA0805LNH
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






