Manufacturer No:QPD0030
Manufacturer:Qorvo
Type:RF JFET Transistors
Description:RF JFET Transistors DC-4GHz 45W GaN 48V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qorvo |
| Product Category: | RF JFET Transistors |
| RoHS: | Details |
| Technology: | GaN |
| Operating Frequency: | DC to 4 GHz |
| Gain: | 21.7 dB |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | - |
| Vgs - Gate-Source Breakdown Voltage: | - |
| Id - Continuous Drain Current: | - |
| Output Power: | 45 W |
| Maximum Drain Gate Voltage: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Pd - Power Dissipation: | 45 W |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-20 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Application: | Microcell Base Station W-CDMA / LTE |
| Brand: | Qorvo |
| Configuration: | Single |
| Forward Transconductance - Min: | - |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | RF JFET Transistors |
| Series: | QPD0030 |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Transistors |
| Part # Aliases: | 1132528 |
| Unit Weight: | 0.340870 oz |
HOT
BFU530WX
Brand:NXP Semiconductors

MRF300AN
Brand:NXP Semiconductors
BFR843EL3E6327XTSA1
Brand:Infineon Technologies

BFQ 19S H6327
Brand:Infineon Technologies

TGF2977-SM
Brand:Qorvo

RFM04U6P(TE12L,F)
Brand:Toshiba

MWT-7F
Brand:MicroWave Technology

A5G35H055NT4
Brand:NXP Semiconductors
MRFE6S9060NR1
Brand:NXP Semiconductors

QPD2120D
Brand:Qorvo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






