Manufacturer No:TGF2954
Manufacturer:Qorvo
Type:RF JFET Transistors
Description:RF JFET Transistors DC-12GHz 27W 32V GaN P3dB @ 3GHz 44.5dBm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qorvo |
| Product Category: | RF JFET Transistors |
| Shipping Restrictions: |
This product may require additional documentation to export from the United States.
|
| RoHS: | Details |
| Transistor Type: | HEMT |
| Technology: | GaN-on-SiC |
| Operating Frequency: | 15 GHz |
| Gain: | 19.6 dB |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 32 V |
| Id - Continuous Drain Current: | 1.7 A |
| Output Power: | 44.5 dBm |
| Minimum Operating Temperature: | - 65 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Pd - Power Dissipation: | 34.5 W |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | Die |
| Packaging: | Gel Pack |
| Brand: | Qorvo |
| Configuration: | Single |
| Operating Temperature Range: | - 65 C to + 150 C |
| Product Type: | RF JFET Transistors |
| Series: | TGF2954 |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Transistors |
| Part # Aliases: | 1112246 |
HOT
HFA3101BZ
Brand:Renesas / Intersil

MRFX1K80HR5
Brand:NXP Semiconductors

MRF173
Brand:MACOM
QPD2040D
Brand:Qorvo
QPD2025D
Brand:Qorvo

QPD2120D
Brand:Qorvo

2SK3075(TE12L,Q)
Brand:Toshiba

RF5L15120CB4
Brand:STMicroelectronics

T2G6001528-Q3
Brand:Qorvo

BFP 183 E7764
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






