Manufacturer No:MRF454
Manufacturer:MACOM
Type:RF Bipolar Transistors
Description:RF Bipolar Transistors 2-30MHz 80Watts 12.5Volt Gain 12dB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MACOM |
| Product Category: | RF Bipolar Transistors |
| RoHS: | Details |
| Transistor Type: | Bipolar Power |
| Technology: | Si |
| Transistor Polarity: | NPN |
| Operating Frequency: | 30 MHz |
| DC Collector/Base Gain hfe Min: | 40 |
| Collector- Emitter Voltage VCEO Max: | 25 V |
| Emitter- Base Voltage VEBO: | 4 V |
| Continuous Collector Current: | 20 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 65 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Configuration: | Single |
| Mounting Style: | Screw Mount |
| Package / Case: | 211-11 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | MACOM |
| Pd - Power Dissipation: | 250 W |
| Product Type: | RF Bipolar Transistors |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Transistors |
| Type: | RF Bipolar Power |
| Unit Weight: | 0.345305 oz |
HOT
A5G35H055NT4
Brand:NXP Semiconductors

QPD2080D
Brand:Qorvo

QPD1029L
Brand:Qorvo

RF5L08350CB4
Brand:STMicroelectronics

T2G6000528-Q3
Brand:Qorvo

QPD1015L
Brand:Qorvo

BFS483H6327XTSA1
Brand:Infineon Technologies

BFS 483 H6327
Brand:Infineon Technologies
AFT05MS006NT1
Brand:NXP Semiconductors

RF5L15120CB4
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






