Manufacturer No:44011RC
Manufacturer:TE Connectivity
Type:NTC Thermistors
Description:NTC Thermistors Temperature Sensor EP 44000 NTC Therm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | NTC Thermistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | 44000RC |
| B Parameter: | 4144 K |
| Resistance: | 100 kOhms |
| Tolerance: | 0.2 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | 2.4 mm |
| Length: | 76 mm |
| Width: | 2.4 mm |
| Brand: | Measurement Specialties |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Part # Aliases: | 11030848-00 |
| Unit Weight: | 0.575274 oz |
HOT
NTCLE413E2502H400A
Brand:Vishay / BC Components
B57702M0103J000
Brand:EPCOS / TDK

B58703M1103A002
Brand:EPCOS / TDK

NTCLE428E3103F404A
Brand:Vishay / BC Components

NTCRP3VG332JDGBEA
Brand:TDK

NTCLE400E3502HA
Brand:Vishay / BC Components

B57364S0300M000
Brand:EPCOS / TDK

GA10K3A1B
Brand:Measurement Specialties

MF-LSMF330X-2
Brand:Bourns

NTCLE300E3502SBA
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






