Manufacturer No:B57621C5103J62
Manufacturer:TDK
Type:NTC Thermistors
Description:NTC Thermistors NTC THERMISTOR 1206 10K J62 B-35300
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | NTC Thermistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | B57621C5 |
| B Parameter: | 3530 K |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Power Rating: | 300 mW |
| Tolerance: | 5 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Package / Case: | 1206 (3216 metric) |
| Diameter: | - |
| Length: | 3.2 mm |
| Width: | 1.6 mm |
| Height: | 1.3 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
| Part # Aliases: | B57621C5103J 62 B57621C5103J062 |
| Unit Weight: | 0.000635 oz |
HOT
NTCS0402E3103GL1T
Brand:Vishay / BC Components

MF-LSMF330X-2
Brand:Bourns

NTCS0805E3502FLT
Brand:Vishay / BC Components

MF-LSMF150/33X-2
Brand:Bourns

NPPSH103F3T1NA001 REV A
Brand:Littelfuse

B57550G1103F000
Brand:EPCOS / TDK

NTCLE400E3103HA
Brand:Vishay / BC Components
A1504AS26P2A
Brand:Measurement Specialties

NTCRP3VG332JDGBEA
Brand:TDK

B57621C5103J62
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






