Manufacturer No:NTCDP3LG111XXHBEA
Manufacturer:TDK
Type:NTC Thermistors
Description:NTC Thermistors NTC assembly oil temperature PPS mold 0.111K/2.5%@145C 3528K
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | NTC Thermistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | NTCDP |
| B Parameter: | 3528 K |
| Resistance: | 111 Ohms |
| Power Rating: | 30 mW |
| Tolerance: | 2.5 % |
| Mounting Style: | Off-Board |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | 9.46 mm |
| Length: | 210 mm |
| Width: | 31.55 mm |
| Height: | 9.5 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Bulk |
| B Tolerance: | 2 % |
| Beta Value: | B25/85 |
| Brand: | TDK |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
HOT
NTCDP3LG111XXHBEA
Brand:TDK

PTCEL13R121MBE
Brand:Vishay / BC Components

PRG21BC1R0MM1RK
Brand:Murata Electronics

GA10K4D25
Brand:Measurement Specialties

B58101A0109A000
Brand:EPCOS / TDK

NTCLE400E3104HA
Brand:Vishay / BC Components
NTCLE203E3474JB0A
Brand:Vishay / BC Components

NTCLE400E3473HA
Brand:Vishay / BC Components

B58703M1103A002
Brand:EPCOS / TDK

NTCLE400E3103HA
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






