Manufacturer No:PTCTL8NR100HBE
Manufacturer:Vishay
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC 10ohm 20%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | PTCTL |
| Resistance: | 10 Ohms |
| Tolerance: | 20 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Vishay / BC Components |
| Current Rating: | 10 A |
| Diameter: | 13.6 mm |
| Lead Diameter: | 0.6 mm |
| Lead Spacing: | 5 mm |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Voltage Rating AC: | 250 VAC |
| Part # Aliases: | 2381-663-93025 |
HOT
B59915C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

B59100M1110A070
Brand:EPCOS / TDK

B59008C0120A040
Brand:EPCOS / TDK

PRF18BF471RB5RB
Brand:Murata Electronics

B59641A0105A062
Brand:EPCOS / TDK

PTCCL05H100SBE
Brand:Vishay / BC Components

PTCEL17R501TBE
Brand:Vishay / BC Components

PRF18BD471RB5RB
Brand:Murata Electronics

B59990C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

B59707A0120A062
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






