Manufacturer No:PRF18AS471QB5RB
Manufacturer:Murata
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | PRF |
| Resistance: | 470 Ohms |
| Tolerance: | 50 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 160 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Murata Electronics |
| Height: | 0.8 mm |
| Length: | 1.6 mm |
| Package / Case: | 0603 (1608 metric) |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Tradename: | POSISTOR |
| Type: | PTC |
| Voltage: | 32 VDC |
| Voltage Rating DC: | 32 VDC |
| Width: | 0.8 mm |
| Unit Weight: | 0.000035 oz |
HOT
B59707A0120A062
Brand:EPCOS / TDK

PRG18BC220MM1RB
Brand:Murata Electronics

B59215J0130A020
Brand:EPCOS / TDK

B59601A0085A062
Brand:EPCOS / TDK
PTCSL03T081DT1E
Brand:Vishay / BC Components

B59052D1120A040
Brand:EPCOS / TDK

PRF18BF471RB5RB
Brand:Murata Electronics
TFPT0805L2201FV
Brand:Vishay / Dale

PTCCL17H112DBE
Brand:Vishay / BC Components

B59721A0090A062
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






