Manufacturer No:PTCEL17R501TBE
Manufacturer:Vishay
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC PTCEL17 500ohms
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | PTCEL |
| Resistance: | 500 Ohms |
| Tolerance: | 30 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Vishay / BC Components |
| Current Rating: | 50 mA |
| Diameter: | 17 mm |
| Lead Diameter: | 0.8 mm |
| Lead Spacing: | 5 mm |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Voltage Rating AC: | 700 VAC |
| Voltage Rating DC: | 1 kVDC |
| Width: | 7.5 mm |
| Unit Weight: | 0.201062 oz |
HOT
B59100M1070A70
Brand:EPCOS / TDK

PRF15AR102RB6RC
Brand:Murata Electronics

PRF18BB471RS5RB
Brand:Murata Electronics

B59970C0080A070
Brand:EPCOS / TDK

B59204J130B10
Brand:EPCOS / TDK

B59915C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

PRG21AR220MS1RK
Brand:Murata Electronics

B59880C0160A070
Brand:EPCOS / TDK

B59707A0120A062
Brand:EPCOS / TDK

B59100M1150A070
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






