Manufacturer No:B59204J130B10
Manufacturer:TDK
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC PTC Thermistor J 204-B 130-A 10 16X31
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | B59204 |
| Resistance: | 100 Ohms |
| Tolerance: | 25 % |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Current Rating: | 20 A |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 192 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Voltage: | 800 V |
| Part # Aliases: | B59204J 130B 10 B59204J0130B010 |
| Unit Weight: | 0.346023 oz |
HOT
B59754B0120A070
Brand:EPCOS / TDK

PRF18BB471RB5RB
Brand:Murata Electronics

B59970C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

PTCCL21H102FBE
Brand:Vishay / BC Components

TMP6331QDECTQ1
Brand:Texas Instruments

B59601A0095A062
Brand:EPCOS / TDK

B59915C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

B59701A0070A062
Brand:EPCOS / TDK

B59204J130B10
Brand:EPCOS / TDK

PTCCL05H950HBE
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






