Manufacturer No:B59770B0120A070
Manufacturer:TDK
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC PTC Thermistor B 770A 120A 70 8x5
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | B597x-Cx |
| Resistance: | 70 Ohms |
| Tolerance: | 25 % |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Ammo Pack |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Current Rating: | 64 mA |
| Diameter: | 8.5 mm |
| Lead Diameter: | 0.6 mm |
| Lead Spacing: | 5 mm |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Voltage: | 380 V |
| Width: | 13 mm |
| Part # Aliases: | B59770B 120A 70 B59770B120A70 |
| Unit Weight: | 0.059966 oz |
HOT
PRG21BC6R8MM1RK
Brand:Murata Electronics

PRG21BC4R7MS5RA
Brand:Murata Electronics

PTCEL13R251NBE
Brand:Vishay / BC Components

TMP6331QDECTQ1
Brand:Texas Instruments
YQS5868PTF
Brand:Amphenol Advanced Sensors

B59884C0120A070
Brand:EPCOS / TDK
TFPT0805L3901FV
Brand:Vishay / Dale
TFPT0805L2201FV
Brand:Vishay / Dale

B59721A110A62
Brand:EPCOS / TDK

PRG18BC100MM1RB
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






