Manufacturer No:TMP6431QDECRQ1
Manufacturer:Texas Instruments
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC Automotive grade silicon-based linear thermistor with a positive temperature coefficient (PTC) 2-X1SON -40 to 125
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | TMP64-Q1 |
| Resistance: | 47 kOhms |
| Tolerance: | 1 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Texas Instruments |
| Current Rating: | 100 uA |
| Height: | 0.45 mm |
| Length: | 1.05 mm |
| Package / Case: | SON-2 |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Temperature Coefficient: | 6400 PPM / C |
| Voltage Rating DC: | 5.5 VDC |
| Width: | 0.65 mm |
HOT
PRG21AR150MS5RA
Brand:Murata Electronics

PRG18BC6R8MM1RB
Brand:Murata Electronics

PRF15BE103RB6RC
Brand:Murata Electronics

PRG15BC680MM1RC
Brand:Murata Electronics

B59300M1120A070
Brand:EPCOS / TDK

PTCEL17R121NBE
Brand:Vishay / BC Components

PRG18BC2R2MM1RB
Brand:Murata Electronics
YQD120N0025
Brand:Amphenol Advanced Sensors

KTY81/221,112
Brand:NXP Semiconductors

B59883C0120A070
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






