Manufacturer No:B59300M1155A070
Manufacturer:TDK
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC 155C +/-5C Motor Prot Triple Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | B59300 |
| Resistance: | 300 Ohms |
| Tolerance: | 25 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 40 C |
| Packaging: | Ammo Pack |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Length: | 10 mm |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Voltage: | 30 V |
| Width: | 3 mm |
| Part # Aliases: | B59300M1155A70 |
| Unit Weight: | 0.158733 oz |
HOT
B59754B120A70
Brand:EPCOS / TDK

B59707A0120A062
Brand:EPCOS / TDK

TMP6131DYAT
Brand:Texas Instruments

B59807A0090A062
Brand:EPCOS / TDK

PRF18BB471RB5RB
Brand:Murata Electronics

B59884C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

B59300M1155A070
Brand:EPCOS / TDK

B59641A0115A062
Brand:EPCOS / TDK

NB-PTCO-002
Brand:Measurement Specialties

PRG18BC220MM1RB
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






